Home > Fitness Coach Academy > Fitness Coach II – Funkční trénink v souvislostech a biomechanika kloubů (2024)

Fitness Coach II – Funkční trénink v souvislostech a biomechanika kloubů (2024)

Unikátní dvoudenní školení věnované obsáhle kapitole Funkčního tréninku a Biomechanice kloubů.

Školení zahrnuje výseč a rozbor vybraných směrů spadajících do tzv. kategorie funkčních tréninků. Co tam lze skutečně řadit a proč, si vysvětlíme, ukážeme, zažijeme. A po sléze znovu prodiskutujeme čerstvě odvykládané a čerstvě zažité na vlastní kůži proto, aby nám v hlavách vše perfektně dosedlo. Protože je škoda čerstvě nabyté informace do týdne zapomenout:-)

Na školení rozebereme jednotlivé kloubní spoje a budeme věnovat pozornost i termínům jako je rotátorová manžetakarpální tuneltenisový loketvýhřezy plotének. Budeme se věnovat problematikám jako jsou chodidla či přetížená nebo poraněná kolena a dalším. V neposlední řadě se dostaneme i k pánevnímu dnu a mobilitě kyčelních kloubů, abychom si vysvětlili, jak správně dělat třeba dřep anebo jaký je ten správný.

Důvodem jednotlivých anatomických rozborů je fakt, že bez bližší znalosti či pochopení principů fungování jednotlivých segmentů těla, nelze optimálně a správně zvolit vhodný pohybový program alias trénink nebo samotný cvik. Proto trváme na uvedení všeho do souvislostí, abychom nezavdávali příčinu zcestným mystifikacím a deziluzím, jako že tohle se nesmí anebo že se to či ono cvičí jedině takto… aniž bychom sami dokázali pochopit proč, čili jestli nakonec není všechno jinak a někdo vám prostě motá hlavu, aby na vás udělal dojem. Tělo máme jedno a tak je k němu třeba přistupovat. Chceme, aby jste sami viděli a chápali celé oduvodnění, proč jsou některé cviky nebezpečné a jak je optimalizovat. Toto se neýká pouze cviků, ale i samozřejmě trénikových metod. Ukážeme si jednotlivé druhy. Vyzdvihneme jejich silné i slabé stránky. Nebo jak je kombinovat a pro koho. Vše budeme dávat do souvislostí.

Dále bude tématem bude: Tabata, Crossfit, zdravotní tělesné cvičení, vývojová kineziologie, Ido Portal, animal flow, klinická terapie, kruhový trénink a další směry a koncepty, které tak bohatě saturují oblast fitness, že mnozí už vlastně ani nevědí co je co, anebo to motají dohromady a tím vytváří nešťastné neefektivní kočkopsy.

Nevhodnou skladbou tréninku nebo špatném prováděním cviku či pohybu se často docílí buďto chronického přetížení nebo i přímo zranění. Toto školení lze vnímat jako preventivní příručka typu: “jak na to a proč” anebo “jak raději ne anebo jak vůbec ne a proč”

Školení bude provázeno odbornými zdrojianatomickými modely, které se užívají i pro školení zdravotního personálu a osobními i odbornými zkušenostmi z oblasti fitness, které Vám bude předávat odborný školitel pro oblast fitness Mgr. Filip Rata, DiS. (17 let přednášející předmět fitness na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu, 16 let přednášející na Akademii tělesné výchovy a sportu, od roku 2018 školitel pro Českou Obec Sokolskou a další organizace věnující se oblasti fitness.

Cvičit budeme s pomůckami, ale i bez nich (EqualizerBosuBuddy Systemkettlebell, TRXlodní lanaGUN-eXIndobardAquahit a další).

Celé školení bude interaktivní. Ostatně tak, jak je pro školení Fitness Coach Academy typické. Odborný výklad, dotazy, odpovědi, diskuze, rozbor. Záleží nám na tom, aby naši absolventi odcházeli z našich školení obohaceni a spokojeni. Nikoliv jen zamtení a zasypáni informacemi. Chceme, ať informace doběhne co nejhlouběji, jak je to jen nejvíce vůbec možné. Jak se získanými informacemi naložíte, necháváme už jen na Vás. Možná změníme či obohatíme Váš dosavadní přístup či Vaše znalosti nebo Vás jen utvrdíme v tom, že vše, co jste doposud dělali, bylo správné. Ale TEĎ to budete mít potvrzené. Smyslem tohoto školení je vnést do funkčních tréninků i řád a osvětlit význam jednotlivých pomůcek a metod. Nechceme jen přispívat k soustavnému se přetlačovaní mezi zastánci jednotlivých směrů o tom, co nebo kdo je lepší. Proto nabízíme tento jedinečný mix mnoha variací a naučit Vás zacházet s těmito jednotlivými ingrediencemi samostatně a vhodně. Toto školení se odlišuje od všech ostatních tím, že dává větší důraz na anatomický rozbor. Nikoliv jen koukání na člověka jak cvičí. Víš například z kolika kloubů se skládá rameno? Kotník? Tady se to všechno dozvíš a pak i mnohem lépe pochopíš, jaký pohyb je pro tebe ten správný.


Termín konání: 23.-24. 3. 2024


Cena kurzu: 4800,-


Cena zahrnuje:

  • Dvoudenní výuku
  • Studijní materiály
  • Certifikát Fitness Coach II

Místo konání:

Wellnesscentrum Fit Top

Seifertova 49, Praha 3, 130 00. (Tram zastávka „Viktoria Žižkov“) Pro navigaci MHD doporučujeme použít www.idos.cz


Zahájení:

23. 3. 2024  (sobota) od 9:00 hodin ráno (výuka bude probíhat do 18:00 hodin)

Pokračování:

Hned následující den (neděle) od 9:00 hodina závěr celého výukového bloku je opět v 16:00 hodin.


Tipy a doporučení:

–      S sebou dostatek cvičebního oblečení (osobní doporučení 4x cvičební oděv na celý víkend). Výuka bude průběžně provázena praktickými ukázkami a byla by škoda si při ní, jakkoliv snižovat svůj komfort.

–      Oceníme i Vaše vlastní otázky. Hlaste je předem nebo nás šokujte přímo při výuce. Mentálně uneseme cokoliv:-)

–      Doporučujeme se dostatečně vyspat😊Ale před výukou😊 Ať máme všichni svěží hlavy.

Těšíme se na Vás

Tým Fitness Coach Academy


Registrujte se zde


Registrační formulář


     Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. Odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce Fitness Coach Academy, pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi Fitness Coach Academy.

Fitness Coach Academy Contact