Home > Fitness Coach Academy > FItness Coach II – Funkční trénink v souvislostech a biomechanika kloubů (2023)

FItness Coach II – Funkční trénink v souvislostech a biomechanika kloubů (2023)

Unikátní dvoudenní školení věnované obsáhle kapitole Funkčního tréninku a Biomechanice kloubů.

Školení zahrnuje výseč a rozbor vybraných směrů spadajících do tzv. kategorie funkčních tréninků. Co tam lze skutečně řadit a proč, si vysvětlíme, ukážeme, zažijeme. A po sléze znovu prodiskutujeme čerstvě odvykládané a čerstvě zažité na vlastní kůži proto, aby nám v hlavách vše perfektně dosedlo. Protože je škoda čerstvě nabyté informace do týdne zapomněli:-) Souběžně rozebereme jednotlivé kloubní spoje a budeme věnovat pozornost i termínům jako je rotátorová manžetakarpální tuneltenisový loketvýhřezy plotének. Budeme se věnovat problematikám jako jsou chodidla či přetížená nebo poraněná kolena. V neposlední řadě se dostaneme i k pánevnímu dnu a mobilitě kyčelních kloubů. 

Důvodem jednotlivých anatomických rozborů je fakt, že bez bližší znalosti či pochopení principů fungování jednotlivých segmentů těla, nelze optimálně a správně zvolit vhodný pohybový program alias trénink. Proto trváme na uvedení všeho do souvislostí, abychom nezavdávali příčinu zcestným mystifikacím a deziluzím. Tělo máme jedno a tak je k němu třeba přistupovat.

Dále bude tématem bude: Tabata, Crossfit, zdravotní tělesné cvičení, vývojová kineziologie, Ido Portal, animal flow, klinická terapie, kruhový trénink a další směry a koncepty, které tak bohatě saturují oblast fitness, že mnozí už vlastně ani nevědí co je co, anebo to motají dohromady a tím vytváří nešťastné neefektivní kočkopsy.

Nevhodnou skladbou tréninku nebo špatném prováděním cviku či pohybu se často docílí buďto chronického přetížení nebo i přímo zranění. Toto školení lze vnímat jako preventivní příručka typu: “jak na to a proč” anebo “jak raději ne anebo jak vůbec ne a proč”

Školení bude provázeno odbornými zdrojianatomickými modely užívaných pro školení zdravotního personálu a osobními i odbornými zkušenostmi z oblasti fitness, které Vám bude předávat odborný školitel pro oblast fitness Mgr. Filip Rata, DiS. (17 let přednášející předmět fitness na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu, na Akademii tělesné výchovy a sportu, školitel pro Českou Obec Sokolskou a další organizace věnující se oblasti fitness – praxe z oblasti fitness více jak 25 let a stále s tím nechce přestat:-)).

Cvičit budeme s pomůckami, ale i bez nich (EqualizerBosuBuddy Systemkettlebell, TRXlodní lanaGUN-eXIndobardAquahit a další).

Celé školení bude interaktivní. Ostatně tak, jak je pro školení Fitness Coach Academy typické. Odborný výklad, dotazy, odpovědi, diskuze, rozbor. Záleží nám na tom, aby naši absolventi odcházeli z našich školení obohaceni a spokojeni. Nikoliv jen zasypáni informacemi a zmatení. Chceme, ať informace doběhne co nejhlouběji, jak je to jen nejvíce vůbec možné. Jak se získanými informacemi naložíte, necháváme už jen na Vás. Možná změníme či obohatíme Váš dosavadní přístup či Vaše znalosti nebo Vás jen utvrdíme v tom, že vše, co jste doposud dělali, bylo správné. Ale TEĎ to budete mít potvrzené. Smyslem tohoto školení je vnést do funkčních tréninků i řád a osvětlit význam jednotlivých pomůcek či metod. Nechceme jen přispívat k soustavnému se přetlačovaní mezi zastánci jednotlivých směrů o tom, co nebo kdo je lepší. Proto nabízíme tento jedinečný mix mnoha variací a naučit Vás zacházet s těmito jednotlivými ingrediencemi samostatně a vhodně.


Termín konání: 18.-19. 3. 2023


Cena kurzu: 4800,-


Cena zahrnuje:

  • Dvoudenní výuku
  • Studijní materiály
  • Certifikát Fitness Coach II

Místo konání:

Wellnesscentrum Fit Top

Seifertova 49, Praha 3, 130 00. (Tram zastávka „Viktoria Žižkov“) Pro navigaci MHD doporučujeme použít www.idos.cz


Zahájení:

18. 3. 2023  (sobota) od 9:00 hodin ráno (výuka bude probíhat do 18:00 hodin)

Pokračování:

Hned následující den (neděle) od 9:00 hodina závěr celého výukového bloku je opět v 16:00 hodin.


Tipy a doporučení:

–      S sebou dostatek cvičebního oblečení (osobní doporučení 4x cvičební oděv na celý víkend). Výuka bude průběžně provázena praktickými ukázkami a byla by škoda si při ní, jakkoliv snižovat svůj komfort.

–      Oceníme i Vaše vlastní otázky. Hlaste je předem nebo nás šokujte přímo při výuce. Mentálně uneseme cokoliv:-)

–      Doporučujeme se dostatečně vyspat😊Ale před výukou😊 Ať máme všichni svěží hlavy.

Těšíme se na Vás

Tým Fitness Coach Academy


Registrujte se zde


Registrační formulář


     Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. Odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce Fitness Coach Academy, pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi Fitness Coach Academy.

Fitness Coach Academy Contact