Home > Fitness Coach Academy > Fitness Coach II – Zdravý pohybový aparát – biomechanika svalů a kloubů

Fitness Coach II – Zdravý pohybový aparát – biomechanika svalů a kloubůToto školení má jedinečnost v tom, že každý z účastníků si vyzkouší to, co naše klouby umí, jak fungují a to přímo na ortopedických modelech se svaly a vazy. Vysvětlíme proč jim některé cviky vadí a jak ulevit od jejich nežádoucímu přetěžování.Proč absolvovat tento jedinečný workshop?

  • Budou zde k dispozici profesionální ortopedické modely kloubů, které dají vašemu pohledu na lidský pohybový aparát zcela nový rozměr.
  • Cviky budou rozebrány v teorii i v praxi.
  • Průběžně budeme zodpovídat veškeré Vaše dotazy.

Po absolvování tohoto semináře možná zjistíte, že jste doposud dělali zcela zbytečné a nelogické chyby, protože jste možná podléhali mylným informacím. S čímž se nesetkáváme zřídka.

Možná zjistíte, že Váš dosavadní úsudek nebyl vůbec mylný a tudíž se zocelíte proti častým populistickým bludům, které  v oblasti fitness kolují.

Budete znát jak odborný výklad podložený jak vědecky, tak i praxí.

Naše školení nemají za účel někoho zlomit či slepě přetvářet. Plně respektujeme jednotlivé odlišnosti mezi jednotlivými jedinci a jednotlivými cvičebními metodami. Každý je něčím specifický a ani jednotlivé skupiny lidi neobsahují zcela totožné jedince. Podobné možná, ale ne zcela stejné. To je důležité. Budeme poukazovat na fakta a konstruktivně je řešit.

Po absolvovaní tohoto semináře se Vám mnohé vysvětlí a budete i dalším schopni odborně poradit a vysvětlit, jak provádět jednotlivé cviky tak, aby klouby byly zatěžovány optimálně a nedocházelo k  jejich zbytečnému poškozování. Objasní se Vám příčiny a mechanismy jejich bolestí. A tím budete moci přispět k jejich maximálnímu zdraví.

Termín konání: Není zatím stanoveno, … další termíny školení ZDE

Místo konání:

Wellnesscentrum Fit Top

Seifertova 49, Praha 3, 130 00. (Tram zastávka „Husinecká“) Pro navigaci MHD doporučujeme použít www.idos.cz

Přednášející: Mgr. Filip Rata, DiS.

Cena: 2900,-

V ceně: Skripta a Certifikát o absolvování­


Harmonogram školení­

09:00 Zahájení školení­

09:15 Diagnostika pohybového aparátu v praxi


V následujících blocích si popíšeme složení a biomechaniku jednotlivých pohybových segmentů. (obrázky, videa a lékařské modely, které uvedeme do praxe)


10:45 Páteř – co dokáže a čím jí ohrožujeme – dynamika plotének, mechanismy poškození, cviky

12:00 Pauza

12:45 Ramenní pletenec/rotátorová manžeta – limity a možnosti 

13:45 Loket a zápěstí – limity a možnosti, jak se vyvarovat jejich bolesti a poranění

14:45 Kolenní kloub – cvičení před zraněním i po zranění 

15:45 Noha – klenba a kotník – běžec/neběžec. Co umí klenba, co kotník a co je třeba vědět

16:35 Bonus – brainstorming – inovace, konfrontace, návrhy řešení

17:45 – 18:00 Sumarizace a ukončení školení


Registrační formulář


Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu se zněním Zákona o ochraně osobních údajů č. 101/2000 Sb. Odesláním poskytuji souhlas s použitím osobních údajů, obsažených v přihlášce Fitness Coach Academy, pro účely interního zpracování a uchování v personální databázi Fitness Coach Academy.